Sunday, October 3, 2010

Nüüd, kui ma elutsen heade mõtete linnas, tunnen mingit tungivat vajadust tormata tänavatel ringi nagu väsimatu elektrijänes. Mul pole õrna aimugi, miks kiirendan kohe sammu kui astun Tartu  asfalteeritud pinnale. Kas tõesti lasen end mõjutada "suurlinna" rahutust rütmist- teedel vurvavatest autodest, silmipimestavatest tuledest ja püsimatust inimassist.
Liigun kõnniteel, nagu kardaksin elust maha jääda.  Aga kuidas saaksi keegi elust maha jääda? Elu   püüab meid alati kinni ja haarab meist oma tugevate kätega, ega lase enne lahti, kui on õige aeg. Hoolimata sellest tunnen, nagu siin oleks iga sekund arvel. Igal hetkel, mil ma ei vuhise turbokiirusel mööda kõnniteid ja ülekäiguradasid, jääksin maha nagu  mingist melust, sündmusest või hetkest. Tegelikult läheb elu edasi ka ilma minu kohal oluta. 
Peaksin hoo maha võtma ja silmad avama, et näha millest kõigest ilusast ma ilma jään, kui käitun nagu linnapime. Ilu on peidus väikestes asjades, mida ringi tormates iial ei näe.  Ma ei taha avastada, siis kui on juba liiga hilja  ,et elu oli tegelikult ilus, aga ma lihtsalt ei pannud seda tähele.

No comments:

Post a Comment