Tuesday, May 19, 2009

Rossija, rossija.

Sai ka venemaad külastatud, täpsemalt sankt-peterburgi,fakk jee.

Esimene päev
.

Kell oli umbes kaks viisteist kui ma üles komberdasin. Panin ruttu riidesse ja kappasin õue. Üllataval kombel polnud mul külm aga kott oli küll kolm korda raske. Vedasin siis seda rõõmsalt nö"bussipeatuse" poole ja varsti olingi kohal. Varsti me juba rallisimegi bussiga Venemaa poole. Bussis magada ei saanud, sest kõik lärmasid ja kisasid ja mölisesid. Üleväsimus möllas vist. Enamus polnud magama läinudki. Siis me jõudsime kuhugi põlvasse ja vahetasime bussi,sest seal oli see õige suuuuuuur buss. Aga kõigil oli kurb me minibussist lahkuda ,seal oli jube mugav. Nojah siis me loksusime bussiga piiri peale, kus passisime mingi 1,5 tundi. Tra kui lõbus see oli no. Lõpuks sõitsime edasi. Mingi 8 tundi vähemalt sõitsime enne kui peterburgi jõudsime. Bussis sai naerda, kõik ajasid villast. Üks tüdruk rääkis,et ta mattis väikesena kassipoja maha. Nii,et ainult pea jäi välja. See kassipoeg oli elus, jäi ka vist ellu ma täpselt ei tea.
Nojah ja oligi aeg meie esimeseks vaatamisväärsuseks,milleks oli Tsarskoye Selo. See oli jõhkralt suur loss. Enamus venemaa tsaare ja tsaarinnasid elasid seal. Katariina I jaoks ehitati see alguses aga kõik hakkasid seda järjest laiendama vms. Igastahes enamus oli sellest barokki stiilis, ei usu,et silme eest kirjuks tõmbas ,mkmm. Ahjaa, mul õnnestus enda grupp ka ära kaotada,sest ma olin liiga kaua vetsus. x'D Aga ärge muretsege ma leidsin nad üles. Võinoh õigemini nemad leidsid mind. Siis me sõitsime edasi ja varsti oligemi Sankt-Peterburis. Seal me niisama tegime linnaekskursiooni ja vahtisime inimesi ja olime lahedad. Ahjaaa laevaga käisime ka Neva jõe peal sõitmas,mis oli väga mõnus vaheldus, sellle jubedale bussiga loksumisele. Ja lõpuks oligi aeg hosteli sõita, mis pidi alguses olema mingi 3-tärniline hotell aga huuiiiiiii oligi. Järest paremaks läks kui me kohale jõudsime polnud seal elektrit. No niiiiii nunnu. Siis seal üks väike poiss meie grupist otsis me tuba taskulambiga. Meil õnnestus ikkagi umbes kolm korda sealt mööda kõndida,sest pime oli. Õnneks tuli mingi poole tunni pärast elekter tagasi. Oh happy day! Kas ma mainisin,et me olime kaheksakesi ühes toas ja ma olen üsna kindel ,et meie tuba oli rohkem sassis kui kõik ülejäänud toad kokku. Nojah ,mida sa ikka loodad, kui mingi 8 tüdrukut ühes toas on ja üks neist olen veel mina. Siis lõpuks saime magama kell oli mingi kaks.Njaa osad möllasid mööda hosteli ringi.Teine päev.

Jäin umbes pool kolm magama ja kell kuus olin juba pool ärkvel aga üles ei tõusunud, sest ma lootsin,et need tšikid,kes tahtsid pesema minna lõpetavad kolistamise. Ühel hetkel vist lõpetasidki,sest ma magasin mingi kell kaheksani ja tõusin siis üles ja mis kõige kahtlasem ma ei kuulnud ühtegi "äratuskella".Mingi kahel tükkil vähemalt tirises mobiil. Aga noh ma olin jõhkralt väsinud. Njaa siis me lonkisime hommikust sööma. Hommikusöök toimus hosteli läheddal ühes kohvikus. Söögiks oli riis ja mingi pihvi moodi asjandus. Piff sõin ära aga riis ma ei tahtnud,sest ma ei söö tavalist riisi, ainult plohvi vms. Ja siis hakkas giid mölisema,kes istus mul suht lähedal,et söö ära,miks sa ära ei söö, pärast vingud,et sul kõht tühi ja blablablbablabla. Ma nimelt ei söönud ära. Mida ta möliseb siis, ma ei hakka ju talle ütlema,et mida ta sööma peab ja mida mitte. Läksime tagasi hosteli olime seal umbes 20 minutit, ma vist koristasin veits. Ma ei mäleta ,kas just selle päeval aga ühel päeval ma igastahes tegin seda pärast hommikusööki.Jah mina maaailma laisem inimene koristasin,imeimeime eks. Oligi väljasõidu aeg. Me jälle sõitsime linna peal ringi ja vahepeal olid meil mingid 5 minutised pausid pildistamiseks. Enamasti pildistasime mingeid kirikuid, seal oli neid küllllllllll umbes miljon. Ahjaa koole oli ka seal mingi 200 tükki aga kõik,mis me nägime olid mere-või sõjakoolid..Sankt-Peterburgi pole küll eriti soovitatav vallutama minna nagunii saaks kotti. Mitte ,et ma arvaks,et kellegi selline plaan on.Lihtsalt mainin. Kroonlinnas käisime ka , Lydia Koidula maja tšekkimas ning nzm tsillimas. Kroonlinna sünks oli ka seal , ning seal jälle mingi party. Medvedevi naine oli sinna mingi kimbu ka toonud. Kahjuks me ei näinud teda niuniu. Ahjaa eurovisioon oli ka siis ju Moskvas, mida me vaadata ei saanud pmst. Ainult veitz. Eesti laulu kuulasime ära ja siis läksime sildade ülestõstmist vaatama. Suht tšill oli ,jõhkralt rahvast ajee. Nunnusi nägin ka , winkwink. Ühel tüdrukul oli sünna ka, me laulsime ja tantsisime talle. Ringmängu noh ja ta oli keskel. Kes aiast mängisime ka ,keset mingit väljakaut,lmaolmao. Ei usu ,et keegi meid imelikult ei vaatanud. Ja siis osad otsutasid,et kõige parem mõte oleks tagajamist mängida. Khikiikihhihi, ma ei mänginud seda,ei viitsinud, ma nõrk,jejeje. Siis jõudsime tagasi hosteli, kell oli mingi pool viis hommikul, no lahe.

Kolmas päev.

Läksime magama siis , noh osad ei läinud ja kell seitse hakkasid kõik kolistama juba. Aga ma ignosin neid ja jäin uuesti magama. Siis lõpuks leidsid kõik oma voodid üles ja me oleks peaaegu hommikusöögi maha maganud,sest kellegi äratust küll polnud. Siis ma elu eest topisin asju kotti, sest me pidime peale hommikusööki ära minema ja ma avastasin,et ma olen oma aluspesu ära kaotanud kuhugi. Naeeeerrrrrrrr. Puhta muidugi, ärge mõelge üle kullakesed. Siis kappasime hommikust sööma , suht norm oli isegi. Kõht sai täis enam-vähem. Töllerdasime tagasi hosteli, pakkisin veel viimased asjad ja juba varsti istusingi ,selles tobedas bussis. Mul oli sellest juba täiega kõrini,ei viitsinud loksuda sellega enam.Aga noh, mis teha.Igastahes,me viimane sihtkoht oli Peterhofi purskkaevu park. Päris ilus oli seal ,mingi 100 purskkaevu vähemalt.Vb vähem.Igastahes muchomucho.Tšillisime seal nsm ringi ja nägime oravaid,nii nunnud olid. Mingi nelja tükki vähemalt nägime. Mitte üheskohas muidugi. Osad toitsid neid aga not me,sest mul rotil polnud midagi anda neile. Selle asemel terroriseerisin neid digikaga. Muahahahaha,loomapiinaja je. Midagi väga põnevat ei toimunud seal aga üks poizz me grupizt oztiz tazzi,mille ta kohe pärazt makzmizt maha kukkutaz. Mitte nimelt! Veitz fail ja siis ostis uue,mida tal õnneks ära lammutada ei õnnestunud. Või kahjuks. Ma ei mäleta,kas me käisime veel pärast kuskil, vist mitte. Hakkasime siis koju sõitma. Vahepeal tegime mingi miljon peatust,et keegi saaks poodi minna või vetsu või midaiganes. Täielik ajaraisk, mõned peatused olid külll mõttetud. Siis me loksusime bussiga rõõmsalt piirini,kus me passisime mingi 1 ja pool tund. Ning mina suuur geenius jätsin oma passi alla pagassssi, normaaaaaaaaaalne eit eks. Ja siis ma muidugi rääkisin seda bussijuhile ja ta ütles ,et ah pärast võtad. Njah siis, mõned käisid tax free poes ka , kuhu ma minna ei viitsinud,sest ainult kolmekesi sai sisse sinna ja järjekord oli suht pikk. Ja siis tuleb piirivalvur ja mul pass ikka veel all , no jee. Ja siis ma ütlesin bussijuhile seda ja ta umbes vaatas mind nagu mingit värdjat. Ise ei lasknud mul varem võtta,tropp raisk. Muidugi mina olin ka süüdi , aga ma polnud ainus vähemalt. Kõik vahtisid mind hull kurja pilguga ja pööritasid silmi. Mul oli nii , eino minge persse. Nagu nad kõik oleks mingid täiuslikkuse etaloni,yeah right.Ühesõnaga lõpuks mu probleeeeeeeeem lahenes ja me saime piiri pealt tulema. Koju jõudsime mingi pool kolm vist. Ma pugisin öösel kohupiima kreemi veel ja tõmbasin magama. Kooli küll ei läinud. Ooops. Magasin rõõmsalt lõunani. Aga noh ma polnud ainus,kes poppi pani. Meil terve buss tegi seda pmst,õpilased see tähendab. Nojah ongi kõik.

Blog lõpetatud 2.juunil.
Sorri, see reis oli nii ammu aga ma ei viitsinud seda blogi lõpetada varem. Ma tahsin pilte ka panna aga mul pole neid siin arvutis ja teist arvutit ma ei viitsi ka ühendada. Okei siis, adios amigos.

No comments:

Post a Comment